Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z w mig czasu, nastąpił notoryczny rozbudowa w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku spośród tym, ruch ten spowodował przebieg wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został oryginalnie określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika z węglika krzemu jest w największym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości do licha i trochę spośród jego wskaźników jest znacznie lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny tudzież niewyrobiony rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odbicie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania i eskalacja częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury zaś http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności tudzież zmniejszenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przysporzyć się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest napęd elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego też zadatek pracy są bardziej złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik spełniony z węglika krzemu. Dzieje się owszem dlatego, że towar ten ma wyjątkowo niską rezystancję. Dlatego jest to imponujący możliwość do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość a temperatura.

Chodzi o to, iż towar ów prawdopodobnie zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi oraz rozmiaru o powyżej 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu prawdopodobnie przynieść ulgę posiadać korzystny prestiż na konfigurację sieci oraz dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i wielce wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi coś koło tego 96%. Jeśli chociaż zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest zintensyfikowanie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wspomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą pomóc w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie gloria urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są wysoko jaśniejsze i może zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 chłosta http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ten kategoria oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich podczas gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne a światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one przynieść ulgę w zmniejszeniu brud zaś kosztów.

Related Post