Wskazówki, jak tłumić kradzieży tożsamości

Jest to rodzaj przestępstwa, w którym ludzie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe i obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypuszczalnie sprawić poważne perypetia w celu Ciebie tudzież gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w najwyższym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, bo 7+ milionów ludzi w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej padlina ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo być może narazić Cię na kłopoty finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione na dole dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, aby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy również w największym stopniu zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, ażeby odradzić kradzieży tożsamości tu nie bez przyczyny w tym blogu.
Zapobiegać poprzednio kradzieżą tożsamości
Aby udaremniać kradzieży tożsamości w dole znajdują się kluczowe punkty, które trzeba rozważyć, żeby udaremniać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty w pobliżu sobie za pośrednictwem zupełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, kiedy wychodzisz na kilka dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków tudzież sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeśli są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową a inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, albowiem dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśliby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj swój streszczenie bankowy zaś fakturę, tak aby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego gwoli domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy liczebność bezpieczeństwa dla poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont i używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie zaś jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wprost z dostawcą usług oraz zamroź swoją kartę kredytową.
Warto stosować z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków oraz innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy śmieci oraz bez liku innych rzeczy. Mogą one oraz niszczyć płyty CD i DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na uchylenie informacji spośród nośników natomiast rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą być one ponownie złożone. Te maszyny wolno swobodnie kupować w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od drzwi aż do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych oraz rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe zaś inne. Nierozpoznane linki owo spam, zasoby siły roboczej używają tego, tak aby otrzymać admitancja do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeżeli ich nie rozpoznałeś.

Related Post