Wskazówki, gdy hamować kradzieży tożsamości

Jest owo rodzaj przestępstwa, w którym zasoby ludzkie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe oraz obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To być może wywołać poważne tarapaty dla Ciebie a w celu Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, dlatego że 7+ milionów ludzi w USA trup ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo prawdopodobnie narazić Cię na tarapaty finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione na dole gwoli lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, ażeby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy oraz w największym stopniu zaufanych tudzież wiarygodnych informacji, iżby uniemożliwić kradzieży tożsamości tu planowo w tym blogu.
Zapobiegać przed kradzieżą tożsamości
Aby powstrzymać kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które należy rozważyć, tak aby udaremniać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj swój SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty niedaleko sobie przy użyciu kompletny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, jak wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków oraz sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, o ile są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową natomiast inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest użycie VPN, bo dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny skrót bankowy i fakturę, ażeby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego w celu domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni liczba bezpieczeństwa dla poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont natomiast używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie i jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wprost z dostawcą usług tudzież zamroź swoją kartę kredytową.
Warto korzystać spośród niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków natomiast innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy resztki i multum innych rzeczy. Mogą one również unicestwiać płyty CD natomiast DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na usunięcie informacji z nośników a rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą istnieć one kolejny raz złożone. Te maszyny można bez trudności kupić w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od drzwi aż do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie kiedy twoje bio na profilach publicznych oraz rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą ujrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe tudzież inne. Nierozpoznane linki to spam, ręce do pracy używają tego, by być w użyciu dopuszczenie do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeśliby ich nie rozpoznałeś.

Related Post