Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym oraz jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby zaś pudełka oraz załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał poczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest gdy gonienie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą apartament spośród właścicielem albo agentem wynajmu oraz ustalić, czy są jakieś problemy, które wymagają naprawy przed wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia nim przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu zaś gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary u dołu kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman pokój ma otwierane okno całkiem duże, iżby można było za sprawą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest plan ewakuacji pożarowej w budynku i upewnij się, iż wiesz, dokąd się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne oraz nie chwieją się i iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna natomiast drzwi, ażeby upewnić się, że otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo dodatkowo dobra okazja, tak aby sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet a u dołu i wokół każdego zlewu, ażeby upewnić się, że nico nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się poprawnie zaś iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi bądź płytek.
Włącz prysznic, aby stwierdzić przymus wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, iżby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż także twoja człon ma http://www.herbut.eu swój własny. (To przypadkiem wywrzeć wpływ na rodzaj prysznica, który będziesz pył rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę tudzież suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, poprawnie utrzymana a dostępna na odwrót w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radio bądź zegar, tak aby wypróbować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, ażeby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Post