Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek i zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje co niemiara kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero niedawno (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze otoczenie oraz próbować ocenić doniosłość człowieka i jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są przez cały czas w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, by zniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, jaki być może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone tudzież kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne obecnie od chwili jakiegoś czasu, od chwili lat 50. ubiegłego wieku, a dorodny się tanie oraz przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie tektura jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, oraz jest zwłaszcza znana ze swojej wytrzymałości oraz integralności strukturalnej, zaś i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – prawdopodobnie egzystować na nowo wykorzystana względnie poddana recyklingowi w układy od potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość natomiast brak elastyczności – rzemiosło aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie zaś przemysłowych operacjach nawijania. W związki od chwili zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie oraz tuby mogą być zaprojektowane tak, żeby otrzymać http://www.kacperek.eu żądany rozmiar, potęga natomiast integralność w celu wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż wytrzymałość papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego stosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, przez wzgląd wybitnie wydajnej tudzież pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie sporządzać tekturowe tuby, które są naumyślnie zabezpieczone poprzednio przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność tudzież wigor strukturalną, które spełniają wymagania a pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują aktualnie szerokie http://www.wyroba.eu zastosowanie w projektowaniu tymczasowych lub półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze a rozrywkowe, domy, schroniska, oraz nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są oraz tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż aktualnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu oraz zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie zapewnić budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie dogodzić światowe potrzeba posiadania na tanie budownictwo mieszkaniowe tudzież konstrukcje.

Related Post