Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został dokonany na technologii Blockchain a bodaj został uruchomiony w 2009 roku za pomocą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych i uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów przypadkiem zostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie gdy Bitcoin Cash natomiast Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie i starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że cena jak grom z jasnego nieba spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targ kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, skoro jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR tudzież ASD w przyszłości http://www.borejko.pl oraz stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto zaś w jakim celu nie powinno się wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz w następnej kolejności w przybliżeniu 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem natomiast którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – toteż użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, żeby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej kiedy bank, ażeby tracić finanse z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na ogromnie bezpiecznej technologii blockchain oraz prawie że zerowe szanse na włamanie a przywłaszczenie kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, oraz w następnej kolejności pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili mrowie badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze porządnie jest pomieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w zamian jednej, gdyż zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, o ile inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których należałoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast końcówka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, ale jego udział gwałtownie spadł z 90% do 38%, tudzież Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple raptownie wzrosły natomiast przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl cięgiem dominuje na rynku kryptowalut, niemniej jednak nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy zastanowić się na przestrzeni inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz nadać pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie a jak kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy parę lat temu nie było bez trudu kupować kryptowaluty, mimo to w tym momencie użytkownicy mają multum dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dubel główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka natomiast Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę zaś wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, jednakowoż nie od innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna a sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą zrewanżować się pewną nominalną opłatę wewnątrz sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i wypłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, przede wszystkim w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin natomiast przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax oraz Zebpay to dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na postęp z innymi altcoinami, oraz nawet zmusiło Unocoin a innych aż do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, by mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe zakup oraz sprzedaż na to samo Bitcoinów, na przestrzeni jak na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę a jeśli pasuje pani aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się za pomocą adresu poczta elektroniczna i podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, wolno nawiązać handel monetami ich wyboru.

Related Post