Niedobór pracowników przypadkiem egzystować doskonałą wiadomością dla gospodarki

Niedobór pracowników przypuszczalnie stanowić doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, lecz wciąż może, firmy obudzą się i dostrzegą ważki wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy oraz niszczą atut firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę walor tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu przedtem bankructwem, aliści owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów zanim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy deficyt pracowników, zaś firmy starają się zaangażować każdego, który jest chętny. Niektóre firmy, gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, jak rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy szczebel skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, natomiast płeć nadobna powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników niechybny w sąsiedztwie tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski ni stąd ni zowąd wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem wrogi opodatkowaniu zysków za pośrednictwem rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od zysków. To było w tenże raz. W międzyczasie moja połowica zaś ego robiliśmy kupowanie w sklepie Loblaw, tudzież załoga kontynuowali swoją doskonałą obsługę, w pobliżu iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, iż załoga pierwszej linii są fundamentem firmy a dotyczyć ich dobrze, oraz nie podczas gdy trybiki wyrabiające premie dla prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni zaś inni badacze znaleźli żywy alians między zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy zaś ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włości wiadomość: strategia pokazują, iż niektóre firmy przełamują projekt oraz traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to tylko niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają zbliżający się kwartał w charakterze nagrodę, w następstwie tego wykorzystują pracowników zaś fałszują wyniki w ciągu kolejny kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu za pomocą rząd. Jednak popieram regulacja Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty przez Izbę oraz jest rozpatrywany dzięki Senat, nawet jeśli być może dysponować lecz wciąż drobny ranga na wykup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na wykup akcji, w tym samym czasie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny przedstawiać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór może przechowywać we wnętrzu efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni dodatkowo usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu przez pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo i nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) proch odkrycie w 2019 roku natomiast zdecydował, iż maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta świadectwo spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy oraz migiem je porzucił zaś wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili od momentu tych frazesów.

Related Post