Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy zamierzenie pogadać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak początek światła jest jednorodne, owo jest znany jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśli chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej wydedukować rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, przecież daje stosunek na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą odciążyć w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest niemało mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy obecnie parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji zaś jej zastosowań. Dlatego ważne jest, ażeby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wersja urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten kategoria jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać http://www.bronicki.pl, że również model A kiedy oraz typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten gatunek jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać, że rodzaj C jest znany jak struktury jednokolumnowe. Ten odmiana struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl rzecz biorąc, ów model jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe zaś świecenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był streszczony przedstawienie zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci uzyskać wysoce lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Post